Paldies “Latvijas skolas somai”!

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Sūnu pamatskolas sākumskolas skolēni apmeklēja leļļu teātra izrādi “Gangsteromīte” Latgales vēstniecībā GORS.

Paldies izrādes veidotājiem un aktieriem par saistošo sižetu, kurā mākslinieki veiksmīgi spēja attēlot reālas mazdēla un vecmāmiņas attiecības, parādot tās gan nopietnā, gan nenopietnā veidā. Kā atzina skolēni, izrāde bija interesanta, jautra un aizraujoša, kuru vēlētos noskatīties vēlreiz.

Pamatskolas skolēni ar kultūras dzīves jaunumiem iepazinās Rīgā, apmeklējot izrādi “Ragana” Ģertrūdes ielas teātrī. Izrādes komanda un aktrises radošā veidā popularizē un aktualizē Aspazijas darbus, ļaujot skatītājiem padomāt par dzīves vērtībām, sasaistot pagātnes mantojumu ar šodienas realitāti.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece D.Stroža


Sveču diena

Februāra pirmajā nedēļā skolas gaiteņos uz palodzēm tika rīkota sveču izstāde ar interesantām un krāsainām svecēm. Ticējums vēsta, ka sveču dienā lietās sveces deg gaišāk un ilgāk. Tāpēc Sveču dienā tika organizēta radošā darbnīca sveču liešanā. Skolēni kopā ar skolotājām Dainu Kalvi un Aiju Upīti-Tutani, izlēja dažāda lieluma un krāsu sveces. Sveču darbnīcas viesis bija Anna Kalve. Viņa prezentēja savu uzņēmumu “Annelones sveces”. Annas vaļasprieks ir sveču liešana no sojas vaska. Skolēni tika iepazīstināti ar to, kā radās ideja par sveču liešanu un kā tiek izlietas sojas sveces. Katrs skolēns izlēja sev aromātisku sveci burciņā un aromātisko vasku.

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Barikāžu atceres pasākums

Sniegotā ziemas dienā, pie iekurta ugunskura 19.janvāra pēcpusdienā, skolēni kopā ar skolotājiem un jaunsargu instruktori Ilutu Bērziņu un fotogrāfu Jāni Lāci atcerējās barikāžu notikumus. Uzaicinātie viesi dalījās atmiņās par piedzīvoto un par to,  kā viss norisinājās. Lai sasildītos, visi cienājās ar siltu tēju un kēksiņu.

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Jēkabpils dzīvnieku patversmes apmeklējums

2024.gada 11.janvāra pēcpusdienā Sūnu pamatskolas skolēni devās ciemos uz Jēkabpils dzīvnieku patversmi, lai nogādātu kopā ar vecākiem sarūpētās dāvanas dzīvniekiem. Dzīvnieki tika samīļoti un paglaudīti. Paldies vecākiem par atbalstu, sarūpējot dāvanas!

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Ziemas pasaka

Klusām un nemanot pienācis Ziemassvētku laiks, svētki, kurus gaida gan mazi, gan lieli. Svētku noskaņa jau sākas decembrī ar Adventi. Svinīgā pasākumā tika sagaidīti Ziemassvētki ar dzejoļiem un dziesmām.

Kad dabā ir tumšākais laiks, kad ziemas saulīte pavisam skopi rāda savu vaigu, zemi pārklājis sniegs un visa pasaule ietinusies maigā, mīkstā un klusā seģenē, tad ir īstais laiks apsēsties un lasīt Ziemas pasaku.

Meža mājiņā tagad valda liela kņada un rosība. Tur dzīvo Rūķu saime. Dun veseri, šņāc zāģi, un šķind stikla karuļi. Rūķi gatavo rotaļlietas un spīguļus, ko iekārt Ziemassvētku eglītes zaros. Nevienu darbiņu nedrīkst aizmirst. Svētki nāk tuvāk un tuvāk, un meža mājiņā visiem darba bez gala.

Rūķu ciemā raženi darbojās rūķi, kas gatavoja dāvanas, lai ieprecinātu pārejos. Smaržoja piparkūkas. Norisinājās eglīšu modes skate, bet te mežā zaķēns ezi sauca.

Mežs saposies svētkiem - viss tik kluss un mierīgs, un ziemas pasaka izlasīta līdz nākamajam gadam.

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Radošās darbnīcas

Kā ik katru gadu, arī šogad, decembrī, skolas bibliotēkā norisinājās radošās darbnīcas kopā ar Aiju. Sākumskolas skolēni gatavoja apsveikumus vecākiem, skolas darbiniekiem vai kādam savam draugam skolā. Kopā darbošanās rada svētku sajūtu un gandarījumu par paveikto darbu.

Lai mierpilns un gaišs šis svētku gaidīšanas laiks!

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Farmācijas muzeja apmeklējums

23.novembra sniegotajā rītā 5.-8.klašu skolēni projekta ietvaros ”Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” apmeklēja Farmācijas muzeju Rīgā. Apskatījām senākos aptieku piederumus, nodarbības laikā meklējām nepieciešamo informāciju un nogaršojām dažādas dabiskās tējas, kas ievāktas dabā.

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane


Radošā nodarbība Daugavpilī

16.novembrī 5.-9.klašu skolēni devās uz Daugavpils Inovāciju centru uz radošo nodarbību, lai paši uzceltu savu māju (no piedāvātajiem materiāliem) un pārbaudītu vai izturēs zemestrīci. Pēc nodarbības devās izzinošā pastaigā pa Inovāciju centru - izbrauca ar velosipēdu gaisā, skrēja vāveres ritenī, mērot ātrumu, cik ātri var paskriet, un daudz citas interesantas lietas.

Sūnu pamatskolas bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Meža ekspedīcija

13.septembra saulainā dienā Sūnu pamatskolas 5.un 6.klases skolēni kopā ar skolotājām Dainu Kalvi un Aiju Upīti-Tutani, devās meža ekspedīcijā pa Janapoles meža masīvu. Veica pārgājienu ar sagatavotiem uzdevumiem, lai pārbaudītu savas prasmes un zināšanas. Pārgājiena noslēgumā tika ceptas desas.

Skolotāja-bibliotekāre Aija Upīte-Tutane

Zeķītes steidzīgajiem bērniņiem

LU Jēkabpils filiāles mācību priekšmeta "Izglītības vadība" projekta ietvaros tika aicinātas 7 pirmsskolas izglītības iestādes iesaistīties labdarības akcijā "Siltas pēdiņas jaundzimušajiem". Projekta ietvaros noadīti 230 zeķīšu pāri. No Sūnu pirmsskolas un pamatskolas kopējais noadītais daudzums 139!!! Noadītās zeķītes 1.aprīlī tika nogādātas Jēkabpils perinatālās aprūpes centrā ( priekšlaicīgi dzimušajiem) un Jēkabpils dzemdību nodaļā. Nākamnedēļ daļa zeķīšu aizceļos uz Ogres dzemdību nodaļu, kur šobrīd ir liela nepieciešamība pēc tām. Paldies visām čaklajām rokām, kuras atrada iespēju atbalstīt šo labdarības akciju!

Ingrīda Zeimule, PII Sūniņas audzinātāja


Dizaina un tehnoloģiju stunda pie keramiķes

24. februārī Sūnu pamatskolas 1.un 2.klases skolēni devās uz Atašieni pie keramiķes Inetas Dzirkales.

Šeit notika dizaina un tehnoloģiju stunda, kurā skolēni iepazinās ar keramiķa darbu, māla, kā veidošanas materiāla īpašībām un paši izveidoja savu radošo darbiņu.

Liels paldies Inetai Dzirkalei par jauko un sirsnīgo nodarbību!


Mūzikas konkurss "Balsis" 2023

16.februārī Sūnu pamatskolas 1.-6.klašu vokālais ansamblis “Lakstīgalas”, skolotājas Ināras Eglītes vadībā, piedalījās mūzikas konkursā “Balsis 2023”, kas norisinājās Salas kultūras namā. Ar dziesmām “Klau, klau, pavasaris nāk” un “Māmiņ, es vienmēr būšu.” Mazajiem un lielajiem dziedātājiem tā bija jauna pieredze un emocijas.

Teci, teci, valodiņa

Saulainā piektdienas rītā, Sūnu pamatskolas mazajā zālē norisinājās konkurss “Teci, teci valodiņa”. Skolēni no visām Sūnu pamatskolas filiālēm, ieradās, lai viens otram parādītu savu dzejoli un prozas darbu. Satraukuma, emociju pārpildīti un aizkustinoši dzejoļi iepriecināja gan mazus, gan lielus klausītājus. Kā jau ikvienā konkursā, kas norisinās, žūrija vērtēja skolēnu sniegumu, lai tālāk piedalītos novada konkursā.


Sveču diena

1.februārī dabaszinību kabinetā tika atzīmēta Sveču diena, piedaloties skolotājām Dainai Kalvei un Aijai Upītei-Tutanei. Tā ir diena pašā ziemas vidū, un, gluži kā jebkuriem citiem latviešu tradicionālajiem svētkiem, arī Sveču dienā ir vērts veikt dažādus rituālus veiksmes, laimes, mīlestības, skaistuma un savu spēju vairošanai. Ikviens varēja izliet savu iecerēto sveci no jau izdedzinātajām svecēm, kuras tika savāktas jau iepriekš.

Barikāžu atceres diena

20.janvārī Barikāžu atceres dienā Sūnu pamatskolas sporta zālē tika uzņemti jaunie jaunsargi no 4.un 5.klases kopā ar audzinātājām Daci Vališinu un Aiju Upīti-Tutane. Iluta Bērziņa sākumā iepazīstināja ar barikāžu dienas notikumiem, kuri risinājās 1991.gada janvārī. Vēlāk skolēni ar svinīgo solījumu un līniju tika uzņemti jaunsargu organizācijā. Ar izzinošām, atjautīgām un pamācošām aktivitātēm tika pavadīta jauno jaunsargu pēcpusdiena.


Dalība Zviedrijas vēstniecības seminārā

25.janvārī 9.klases skolēni Toms Gustavs Zeltiņš un Evelīna Jemeļjanova ar vēstures skolotāju Agnesi Ozoliņu apmeklēja Zviedrijas vēstniecības organizēto semināru "Atceroties Starptautisko Holokausta piemiņas dienu" Rīgā.LVM meža ekspedīcija

14.septembrī 5.un 6.klases skolēni devās uz Kalupi, Valsts mežu apsaimniekošanas norišu demonstrāciju "LVM meža ekspedīcijā", kur skolēni izzināja dažādas 10 tematiskās pieturas, rādot savas zināšanas, veiklību un atjautību. Lietus netraucēja izbaudīt meža burvību un iegūt jaunas zināšanas.


Dzejas diena

Rudenīgi saulainā 13.oktobra pēcpusdienā, sadarbībā ar Kūku bibliotēku un Zīlānu bibliotēku, norisinājās Dzejas dienu pēcpusdiena skolas pagalmā 1.-6.klasēm. Skolēniem jau iepriekš bija jāsacer vai jāatrod kāds dzejolis par noteiktu dārzeni, lai izvārītu dārzeņu zupu, kura noslēgumā tika nogaršota. Kūku bibliotēkas izveidotā dzejoļu grāmata tika prezentēta ar skolēnu pašsacerētajiem dzejoļiem. Radošās aktivitātes papildināja Pepija Garzeķe –izspēlējot dažādas rotaļas, pūšot burbuļus un apgleznojot sejas.

Dzejas diena Tadenavā

9.septembrī Tadenavā Raiņa bērnības mājās notika ikgadējās Dzejas dienas. Dzejas lasījumi un dzejas darbnīca ar rakstnieci Inesi Zandari, Ēriku Bērziņu. Mākslas darbnīcu vadīja Anna Vaivare, mūzikas darbnīcā sitamo instrumentu virtuozs Ernests Mediņš. Sūnu pamatskolas skolēni katru gadu dodas uz Tadenavu Dzejas dienās, kur radoši darbojas- rada dzeju, muzicē, zīmē.

Pedagoģiskās padomes sēde

29.augustā Sūnu pamatskolā notika pedagoģiskās padomes sēde, kurā piedalījās visu apvienoto skolu pedagogi un vietnieki, lai kopīgi pārrunātu turpmāko sadarbību, skolas misiju, mērķus.

Mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltīts skolēnu karikatūru zīmējumu konkurss "Pa - smejies!" 

Tēma: "Melnais kaķis ceļo uz Marsu".

Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas notiek skolēnu karikatūru zīmējumu konkurss "Pa - smejies!", kurā ik gadu piedalās skolēni no visas Latvijas. Šogad skolēni tika izaicināti uzzīmēt karikatūru, saržu vai komiksu par tēmu: "Melnais kaķis ceļo uz Marsu".