Zeķītes steidzīgajiem bērniņiem

LU Jēkabpils filiāles mācību priekšmeta "Izglītības vadība" projekta ietvaros tika aicinātas 7 pirmsskolas izglītības iestādes iesaistīties labdarības akcijā "Siltas pēdiņas jaundzimušajiem". Projekta ietvaros noadīti 230 zeķīšu pāri. No Sūnu pirmsskolas un pamatskolas kopējais noadītais daudzums 139!!! Noadītās zeķītes 1.aprīlī tika nogādātas Jēkabpils perinatālās aprūpes centrā ( priekšlaicīgi dzimušajiem) un Jēkabpils dzemdību nodaļā. Nākamnedēļ daļa zeķīšu aizceļos uz Ogres dzemdību nodaļu, kur šobrīd ir liela nepieciešamība pēc tām. Paldies visām čaklajām rokām, kuras atrada iespēju atbalstīt šo labdarības akciju!

Ingrīda Zeimule, PII Sūniņas audzinātāja


Dizaina un tehnoloģiju stunda pie keramiķes

24. februārī Sūnu pamatskolas 1.un 2.klases skolēni devās uz Atašieni pie keramiķes Inetas Dzirkales.

Šeit notika dizaina un tehnoloģiju stunda, kurā skolēni iepazinās ar keramiķa darbu, māla, kā veidošanas materiāla īpašībām un paši izveidoja savu radošo darbiņu.

Liels paldies Inetai Dzirkalei par jauko un sirsnīgo nodarbību!


Teci, teci, valodiņa

Saulainā piektdienas rītā, Sūnu pamatskolas mazajā zālē norisinājās konkurss “Teci, teci valodiņa”. Skolēni no visām Sūnu pamatskolas filiālēm, ieradās, lai viens otram parādītu savu dzejoli un prozas darbu. Satraukuma, emociju pārpildīti un aizkustinoši dzejoļi iepriecināja gan mazus, gan lielus klausītājus. Kā jau ikvienā konkursā, kas norisinās, žūrija vērtēja skolēnu sniegumu, lai tālāk piedalītos novada konkursā.


Mūzikas konkurss "Balsis" 2023

16.februārī Sūnu pamatskolas 1.-6.klašu vokālais ansamblis “Lakstīgalas”, skolotājas Ināras Eglītes vadībā, piedalījās mūzikas konkursā “Balsis 2023”, kas norisinājās Salas kultūras namā. Ar dziesmām “Klau, klau, pavasaris nāk” un “Māmiņ, es vienmēr būšu.” Mazajiem un lielajiem dziedātājiem tā bija jauna pieredze un emocijas.

Sveču diena

1.februārī dabaszinību kabinetā tika atzīmēta Sveču diena, piedaloties skolotājām Dainai Kalvei un Aijai Upītei-Tutanei. Tā ir diena pašā ziemas vidū, un, gluži kā jebkuriem citiem latviešu tradicionālajiem svētkiem, arī Sveču dienā ir vērts veikt dažādus rituālus veiksmes, laimes, mīlestības, skaistuma un savu spēju vairošanai. Ikviens varēja izliet savu iecerēto sveci no jau izdedzinātajām svecēm, kuras tika savāktas jau iepriekš.

Barikāžu atceres diena

20.janvārī Barikāžu atceres dienā Sūnu pamatskolas sporta zālē tika uzņemti jaunie jaunsargi no 4.un 5.klases kopā ar audzinātājām Daci Vališinu un Aiju Upīti-Tutane. Iluta Bērziņa sākumā iepazīstināja ar barikāžu dienas notikumiem, kuri risinājās 1991.gada janvārī. Vēlāk skolēni ar svinīgo solījumu un līniju tika uzņemti jaunsargu organizācijā. Ar izzinošām, atjautīgām un pamācošām aktivitātēm tika pavadīta jauno jaunsargu pēcpusdiena.


Dalība Zviedrijas vēstniecības seminārā

25.janvārī 9.klases skolēni Toms Gustavs Zeltiņš un Evelīna Jemeļjanova ar vēstures skolotāju Agnesi Ozoliņu apmeklēja Zviedrijas vēstniecības organizēto semināru "Atceroties Starptautisko Holokausta piemiņas dienu" Rīgā.LVM meža ekspedīcija

14.septembrī 5.un 6.klases skolēni devās uz Kalupi, Valsts mežu apsaimniekošanas norišu demonstrāciju "LVM meža ekspedīcijā", kur skolēni izzināja dažādas 10 tematiskās pieturas, rādot savas zināšanas, veiklību un atjautību. Lietus netraucēja izbaudīt meža burvību un iegūt jaunas zināšanas.


Dzejas diena

Rudenīgi saulainā 13.oktobra pēcpusdienā, sadarbībā ar Kūku bibliotēku un Zīlānu bibliotēku, norisinājās Dzejas dienu pēcpusdiena skolas pagalmā 1.-6.klasēm. Skolēniem jau iepriekš bija jāsacer vai jāatrod kāds dzejolis par noteiktu dārzeni, lai izvārītu dārzeņu zupu, kura noslēgumā tika nogaršota. Kūku bibliotēkas izveidotā dzejoļu grāmata tika prezentēta ar skolēnu pašsacerētajiem dzejoļiem. Radošās aktivitātes papildināja Pepija Garzeķe –izspēlējot dažādas rotaļas, pūšot burbuļus un apgleznojot sejas.

Dzejas diena Tadenavā

9.septembrī Tadenavā Raiņa bērnības mājās notika ikgadējās Dzejas dienas. Dzejas lasījumi un dzejas darbnīca ar rakstnieci Inesi Zandari, Ēriku Bērziņu. Mākslas darbnīcu vadīja Anna Vaivare, mūzikas darbnīcā sitamo instrumentu virtuozs Ernests Mediņš. Sūnu pamatskolas skolēni katru gadu dodas uz Tadenavu Dzejas dienās, kur radoši darbojas- rada dzeju, muzicē, zīmē.

Pedagoģiskās padomes sēde

29.augustā Sūnu pamatskolā notika pedagoģiskās padomes sēde, kurā piedalījās visu apvienoto skolu pedagogi un vietnieki, lai kopīgi pārrunātu turpmāko sadarbību, skolas misiju, mērķus.

Mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltīts skolēnu karikatūru zīmējumu konkurss "Pa - smejies!" 

Tēma: "Melnais kaķis ceļo uz Marsu".

Jau trīspadsmito gadu pēc kārtas notiek skolēnu karikatūru zīmējumu konkurss "Pa - smejies!", kurā ik gadu piedalās skolēni no visas Latvijas. Šogad skolēni tika izaicināti uzzīmēt karikatūru, saržu vai komiksu par tēmu: "Melnais kaķis ceļo uz Marsu".