Barikādes atceroties


20. janvārī visā Latvijā tika atzīmēta 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Arī Atašienes skolā šajā dienā notika starpdisciplināra nodarbība 5.-9. klašu skolēniem “Barikādes atceroties”.

Skolēni tika sadalīti četrās grupās, katrai grupai bija jāsameklē informācija par noteiktu barikāžu vietu – par Doma laukumu, Zaķusalu, Augstāko Padomi vai Ministru Padomi. Skolēni ieguva informāciju par šīm vietām, salīdzināja, kā tās vietas izskatījās tad un tagad, kas ar to vietu  saistīts. Noskaidroja, kāpēc tieši šīs vietas bija tās, kuras vajadzēja nosargāt. Skolēni nodarbības beigās prezentēja savu darbu, iepazīstinot pārējās grupas ar svarīgo informāciju. Prezentācijas beigās katra grupa arī dziedāja to dziesmu, kura, viņuprāt, bija visatbilstošākā barikāžu laikam – “Div dūjiņas”, “Gaismas pils”, “Vella kalpi”, “Tik un tā”.

Nodarbība bija interesanta, izzinoša un sniedza daudzas atbildes par tā laika notikumiem Latvijā.

Paldies vēstures skolotājai Marutai Ķesterei par organizēto nodarbību.

Skolas avīzes “Pēda” radošā komanda


Ziemassvētku ekskursija

22.decembrī Atašienes skolas 5.-9. klases skolēni devās ekskursijā uz Rēzekni, lai projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklētu muzejpedagoģisko lekciju „Latgales Atbrīvošanas piemineklis – no idejas līdz sirdij” Latgales Kultūrvēstures muzejā un noskatītos filmu “Ziemassvētki Džungļos” Latgales Vēstniecībā „Gors”.

Rēzeknē - Latgales sirdī,  atrodas atbrīvošanas piemineklis "Vienoti Latvijai" jeb "Latgales Māra". Bet vai tu zini aizraujošo stāstu, kas slēpjas aiz tā? Leģendas un fakti, kas mīt tās sirdī, tika atklāti zinātkārajiem skolēniem. Muzeja telpas bija kā laika kapsula, katrs varēja iejusties Padomju Savienības laikā un atskatīties vēsturē. Sajūsmā iemirdzējās acis no tik burvīgām ekspozīcijām un aizraujošajiem gides stāstiem. Guvām daudz interesantas un jaunas informācijas.

Pēc muzeja mēs devāmies piedzīvojumos uz džungļiem, lai tiktos ar Ziemassvētku šamani un izpētītu džungļu vistumšākos nostūrus. Filmas galveno varoņu Paulas un Akima piedzīvojumi katram atgādināja to, ka, Ziemassvētku brīnumam ticot, tas vienmēr piepildās. Filma bija ļoti sirsnīga un pamācoša.

Liels paldies mūsu skolotājiem, kas organizēja šo ekskursiju, no tās mēs ne tikai mācījāmies, bet arī lieliski atpūtāmies un pavadījām laiku kopā. Semestra noslēgums  brīnišķīgi pavadīts. Uz tikšanos jaunajā mācību gadā!

Skolas avīzes “Pēda” radošā komanda

Tēvzemes nedēļa

Latvija liekas tik pazīstama un maza, bet īstenībā tā ir tik liela un plaša. Mūsu bagātība slēpjas latvju rakstos. Tos mēs cītīgi pētījām un iepazinām latvju zīmju spēku, katrs atklājām sev kaut ko jaunu. Atjautība un komandas gars bija jūtams katrā. Gan dziedādami, gan dejodami mēs iepazinām mūsu Latviju. Pašu veidotajos svečturos tika iedegtas sveces, kas tiešām aizkustināja, jo radās apziņa, ka godā celt un rotāt mūsu Latviju var jebkurš - gan mazs, gan liels. Katrs guva kādu mācību, bija jūtams šis svētku gars, par kuru visi tik ļoti runā.

Tēvzemes nedēļa Atašienes skolā šogad sākās ar Mārtiņdienas tirdziņu.

Skola smaržoja, visi rosījās skolas vestibilā, bērnu smaidīgās acis mirdzēja. Priecēja bērnu un māmiņu gatavotie rokdarbi, gardumiem pilnie groziņi, tā vien gribējās nogaršot katru ar mīlestību cepto kārumu, pielaikot greznās rotas un talismanus. Šogad tirgot gribētāju rindas bija kuplas – 18 jaunieši pārdeva savu ražoto produkciju. Veicās kā nu kuram, bet Mārtiņdienas tirdziņā katrs atrada sirdij ko tīkamu.

Klāt 11.novembris – Lāčplēša diena.

Tradicionālais lāpu gājiens sākās pie mūsu skaistās skolas, kad tika skaitīti dzejoļi  un dziedātas patriotiskās dziesmas. Neskatoties uz stipro vēju un lietu, kurš neatlaidīgi dzēsa lāpu uguntiņas, katra sirdī iemirdzējās cerību stariņš par mūsu stipro un gaišo Latviju.

Tēvzemes nedēļas noslēgumā ziemas glāsts jau bija jūtams, tikai ziņkārīgās acis iemirdzējās, un mēs devāmies pārgājienā izpētīt Atašienes zināmi nezināmos nostūrus. Ja cieši ieklausies, koku lapu šalkoņa tev izstāstīs tās maģiskos stāstus, grāfa Borha kapenes liks tev bailēs sastingt, bet leģendas turpinās nemitīgi vīties tev apkārt. Fantāzijās krāsotās ainavas atvērs tev acis uz mūsu tik mazo, bet rosīgo Atašieni.

Atašiene lāpu gaismās kā Latvijas naksnīgās debesis mirdz, karogs mastā tām plīvo līdz. Mūsu muiža košās jostās ietīta, daiļām zīmēm rakstīta. Mārtiņdiena silti nosvinēta, ziemu aicinot.  Zināmi nezināmie Atašienes nostūri zinātkārām acīm atklāti. Tradīcijas godam atsaucot atmiņā, Latviju siltiem vārdiem apdziedot, dancojot un godinot, ne tikai skolas sienās ieplūda svētku gars, bet arī katra sirdī.

Tēvzemes nedēļa tiešām bija ļoti sirsnīga un jēgpilna. Liels paldies mūsu skolotājiem par skaisto pieredzi un, protams, paldies arī katram, kurš bija aktīvs un piedalījās.

Meža ekspedīcija

15. septembrī 6./7. klase devās mācību ekskursijā uz Rēzekni. Iepriekšējās dienās laiks bija lietains, tāpēc mēs arī gatavojāmies šādiem laika apstākļiem. Dodoties ceļā, sapratām, ka mūs gan saulīte lutinās, un tā arī bija visas dienas garumā.

            Mūsu pirmais pieturas punkts skaistā meža masīvā  Janopolē aiz Rēzeknes. Tur mūs sagaidīja LVM darbinieku komanda, un Meža ekspedīcija trīs stundu garumā varēja sākties. 11 tematiskajās pieturās,  pildot dažādus uzdevumus, iepazinām mežu. Uzzinājām daudz interesanta – ko iegūst no koksnes, kā kopt un sargāt mežu, iemācījāmies skaitīt kokus izcirtumā un noteikt gan koku augstumu, gan vecumu. Uzzinājām, kas ir meža selekcija un guvām atbildes uz daudziem interesantiem jautājumiem. Visiem ļoti patika uzbūvēt koka tiltu bez naglām un pārliecināties, ka tam var droši doties pāri. Pēdējā stacijā bija stāstījums un demonstrācija par drona izmantošanu meža apsaimniekošanā, un katram par atmiņu no šī interesantā izzinošā pasākuma bija fotogrāfijas, kas uzņemtas no drona.

            Pēc ekspedīcijas atgriezāmies Rēzeknē un gida pavadībā izstaigājām Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību GORS. Tagad mēs zinām, ka tur ir ne tikai akustiskā koncertzāle, bet vēl citas interesantas telpas, kas izvietotas ēkas 6 stāvos.

Diena noslēdzās ar sportiskām aktivitātēm batutu un labirintu centrā.

            Esam priecīgi, ka izdevās tik skaista un interesanta diena kopā ar mūsu skolotājām Vitu un Ilzi. Paldies  Latvijas valsts mežu komandai par lielisko iespēju daudz uzzināt un aktīvi pavadīt laiku skaistā meža ainavā.

Atašienes skolas 6./7.klase

5. un 8./9.klases rudens ekskursija

14.septembra rudenīgajā rītā Atašienes skolas 5.un 8./9.klases skolēni devās ekskursijā uz Lūznavas muižu, lai programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalītos vides izziņas spēlē “Muižas sikspārņa Mūža misija”, kas ļāva skolēniem labāk iepazīt parkā atrodamās dabas kultūrvēsturiskās vērtības un nostāstus.

Pēc nopietnas vides izzināšanas devāmies uz  aktīvu un emociju piepildītu atpūtu šķēršļu trasē “Rāznas priedes” Rāznas nacionālajā parkā, kur ikviens varēja pierādīt savus spēkus dažāda augstuma virvju trasēs. Kādam tas bija izaicinājums pārvarēt savas bailes, kādam vienkārši patīkama atpūta svaigā gaisā. Pēc 2 stundām aktīvas atpūtas devāmies uz mājražotāju darbnīcu "Cukurella" Dricānu pagastā, kur tiek piedāvātas saldumu, mājas saldējuma degustācijas un iegādes iespējas. "Cukurella"

 gatavo ābolu biezeņa zefīrus, marshmallow pastilas, macarons un bezē cepumus, eklērus un popkūciņas. Skolēniem tika dota iespēja pašiem radoši darboties un veidot popkūciņas, kuras varēja gan degustēt, gan arī kā cienastu vest uz mājām.

Ekskursija bija izdevusies un visi ar gandarījuma sajūtu devāmies mājās, lai dalītos savos iespaidos par redzēto un piedzīvoto.        

Skolas avīzes “Pēda” radošā komanda

1.-4.klases rudens ekskursija

13.septembrī Atašienes skolas sākumskolas skolēni devās izzinošā ekskursijā iepazīt savu novadu.

Pirmais apskates objekts bija Krustpils pils, kurā mācījāmies gatavot ziepes un apskatījām pils telpas. Tālāk ceļš mūs veda uz Donas maiznīcu, kur iepazinām maizes cepšanas īpatnības. Vērojām, kā lielās bļodās rūgst maize, kā no mīklas top kukulīši, kā gatavos kukulīšus sagriež un safasē. Bet pats galvenais, ka to visu arī paši varējām nogaršot. Viesojāmies arī z/s Vīnkalni, kur top gardā rapšu eļļa.

Skolēnu, vecāku un skolotāju vārdā sirsnīgs paldies Krustpils pils darbiniekiem, Donas maiznīcai un z/s Vīnkalni par jauko uzņemšanu.

Sākumskolas skolotājas

Rudeni sagaidot

Kā tev klājas jaunajā mācību gadā? Vai jau esi novācis rudens bagātīgo ražu? Vai jau esi sajutis rudens maigo glāstu?

Bet pats galvenais, vai tu esi apskatījis šīs krāšņās kompozīcijas? Ja vēl nē, tad droši brauc pie mums un apskati tās, katrs ir pielicis savu roku, rotājot skolas pagalmu.

            Ķirbītis saulītē lepni greznojas, izrādot katru savu ziediņu. Ak, tie skaistie raksti! Vai, un tās mirdzošās, priekpilnās puķes tā arī neļauj vasarai aiziet!

            Kas tad tā tāda? Vai tik tā nav mūsu varenā sēne? Astoņi braši ķipari būs to te atnesuši. Tik paskat, kādas šogad sēnes mežā aug.

            Taurenīt, nelido vēl prom! Lūdzu, paliec vēl pie mums. Lai tavi saulainie spārni vienmēr silda mūs.

            Rudentiņ, kur tu tā steidzies? Kļavai lapas jau daiļi sārto, kā uguns liesmas mirgo.

            Pat ezīši jau meklē ziemas krājumus, paskat, cik daudzi ābolīši ir sasprausti uz asā kažociņa.

            Lietussargs tur tālumā vēl  gaida savu kārtu. Pat ja tas ir tikai no skaistiem ziediem, atceries – tas vienmēr tevi pasargās no bargajām lietavām.

            Novēlu, lai tavs rudens būtu tikpat piesātināts, krāsains kā mūsu kompozīcijas.

Protams, neaizmirsti par drošības noteikumiem un atceries, ka nekad nav nepiemērotu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs.

Skaistu rudeni jums novēl Atašienes skolas avīzes “Pēda” radošā komanda


Adaptācijas diena

Sveiks, skolēn! Vēl neesi aizmirsis mūsu adaptācijas dienu? Bet kā to var pat aizmirst, ja jaunais mācību gads mums katru gadu sākas ar to. Arī šī gada 2. septembrī Atašienes skolā notika tradicionālā adaptācijas diena.

Skat, re, kur skrien tas pazudušais cipars Astoņi, kāds nebēdnis! Vai tiešām esi atradis visus ciparus stacijā “Meklē!”

Tā…. Jēkabpils ir šeit, Ventspils ir tur. Bet kur gan ir nomaldījusies mūsu plašā Daugavpils? Stacija “Mācies!” tev palīdzēs to atrast.

Seši mazi bundzinieki, zirgi… Nē, tomēr kaut kas  nesanāk! Ak vai, tautas dziesmas pavisam jau aizmirstas! Neuztraucies, tās tu atcerēsies stacijā “Sakārto!”

Tautas dziesmas saliktas, atliek tikai kārtīgi tās izdziedāt. To tu darīsi stacijā “Dziedi!” Tu tik Paklausies, cik burvīga melodija un ritms tev sanāk!

Tenisa bumbiņa atlec, tā iekrīt grozā, grozs ir kastē, kaste uz kamieļa muguras! Nu tas tik būs stāsts, vai palīdzēsi izdomāt sižeta turpinājumu? Kādi tik spoku stāsti un aizraujošas leģendas ir radušās stacijā “Atceries!”

Loki uz pusēm, loki pa labi, loki pa kreisi, loki uz Āru. Nu beidzot salocījām mūsu kubu, tas gan bija sarežģīti. Kubus droši vari apskatīt stacijā “Loki!”

Skat, vai tik tās nav mūsu krāsainās pīlītes, Cita par citu raibāka. Viena ar rozā spārniem, otra ar zaļu knābi! Nāc un izkrāso savu pīli stacijā “Atpazīsti!”

Ak, kur gan aizbēga tā vasariņa, gardie smiekli, laiskais vējiņš, skriedams caur matu šķipsnām, saules gleznotās zelta debesis jau Ir aizpeldējušas prom tālumā… Atrodi skaistumu katrā gadalaikā stacijā “Saceri!”

Mana dzimšanas diena ir 5. decembris, tātad Jau violetais aplītis. Kad tev ir dzimšanas diena? Nāc un atzīmē to mūsu skolas saimes dzimšanas dienu kalendārā stacijā “Radi!”

Es gribētu filmu vakaru, es gribētu tikties ar spēka vīru, es gribu Aizbraukt ekskursijā… Ideju tev gan daudz, bet neuztraucies, mēs ņemsim vērā katru no tām stacijā “Runā!”

Tā sieviete ar Sarkano jaku izskatās aizdomīga, bet tas vīrietis kaut ko tur kabatā. Kurš gan beigās ir vainīgais? Stacija “Meklē” tiešām lika aizdomāties.

Un, ja tu esi bijis vērīgs un acīgs lasot, tad tu noteikti atšifrēsi dienas nosaukumu.

Mēs tevi laipni gaidām nākamajās stacijās un vienmēr esam gatavi palīdzēt.

Sveicienus Tev sūta Atašienes skolas avīzes “Pēda” radošā komanda