Ekskursija uz Goru

12. aprīļa rītā labā noskaņojumā Mežāres skolēni devās jaukā  mācību ekskursijā uz Rēzekni.

Latgales vēstniecībā “Gors” satiekas Latgales kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda, notikumi. ’’Gora” koncertzāle ir ar izcilu akustiku, tā ir viena no ievērojamākajām 2013. gada būvēm Latvijā. Projekta "Skolas soma" ietvaros skolēni iepazina “Goru”, izstaigājot piedāvāto ekskursijas maršrutu - horeogrāfijas zālē iemēģinājām deju soli, vizinājāmies ar lielāko kravas liftu Latvijā, ielūkojāmies aktieru un dziedātāju grimētavās, izstaigājām lielo un mazo zāli, redzējām gatavošanos Dailes  teātra izrādei.

Pēc ekskursijas ar jauko gidi, skatījāmies filmu “Ēriks Akmenssirds”. Iespējam, ka tā ir pārliecinošākā fantāzijas filma bērniem Baltijas kino vēsturē. Spoku māja, pirātu kuģis, jūras ceļojumi, spogulis ar superspējām, ceļojums starp pasaulēm - Ērika un Marijas ceļā sagaida ik uz soļa.

Nākamā apstāšanās vieta bija Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs ”Zeimuļs”.Gida pavadībā izstaigājām Rēzeknes pilsdrupas, klausījāmies pilsētas tapšanas vēsturi, kā arī apmeklējām centru. Uzzinājām par daudzajām Rēzeknes bērnu iespējām attīstīt savus talantus.

Šī bija viena interesanta un   piedzīvojumiem pilna  diena!

Skolotājas Zigrīda un Kristīne


Barikādēm - 33

Šogad aprit 33.gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji nevardarbīgi aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem.

Sūnu pamatskolas programmu realizācijas vietas Mežāre skolēni tika iepazīstināti ar 1991. gada barikāžu laika vēsturi.

Tika piedāvāts noskatīties dokumentālu filmu par 1991.gada barikāžu laiku, pēc kuras noskatīšanās pārrunājām redzēto un dzirdēto, kā arī skolēni izteica savas domas par Latvijas neatkarības veidošanos.

Skolotāja Z. Dreimane

Valsts svētki Mežārē

Tāpat kā mūsu valstī, arī mūsu skolā Patriotisma nedēļa novembrī norisinājās īpašā gaisotnē  - jūtas Latvijas dzimšanas dienas tuvums. Šo nedēļu raksturo daudzveidīgas skolēnu aktivitātes, izzināt Latvijas dabu, cilvēkus, vēsturi, kultūru.

10. novembrī kopīgi klausījāmies un skatījāmies skolotājas Z. Dreimanes sagatavoto prezentāciju, kur uzzinājām par varonīgajiem Brīvības cīņas varoņiem, zīmējām savu Lāčplēsi, skolas pagalmā aizdedzām svecītes, izveidojot valsts karogu un novēlot Latvijai saules mūžu.

17. novembrī svētkiem rotātajā zālē norisinājās svinīgais mūsu valsts dzimšanas dienai veltītais pasākums. Tajā skanēja skaistākie vārdi mūsu zemei. Pēc svinīgā pasākuma notika viktorīna “Zini vai mini”, ko vadīja skolotāja I. Sakoviča.

Radošajās darbnīcās, ko organizēja skolotājas Zigrīda, Kristīne un Zane, skolēni veica dažādus uzdevumus.

Skolotāja Kristīne


Zīmējumu konkurss “Rudens rota kuģītim”

Noslēdzies zīmējumu konkurss bērniem "Rudens rota kuģītim"! Kuģīša "Gulbis" komanda saka paldies visiem radošajiem  un talantīgajiem konkursa dalībniekiem par varenskaistajiem kuģīša noformējumiem rudens braucieniem. 3.- 4.klases skolēni arī vēlētos, lai kuģītis peldētu pa Daugavu koši ietērpts svītrās, krāsainu lapu, ābolu, zīļu un kastaņu rotās.  Paldies kuģīša komandai par dāvanām.

Skolotāja Inna Sakoviča

Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļas ietvaros, no 16.10 līdz 20.10, Mežāres skolas skolēniem bija iespēja iepazīt daudzas profesijas latviešu valodas stundās, sociālo zinību un vēstures stundās, klases  stundās. Skolēni ar skolotājiem apmeklēja arī Mežāres bibliotēku,  lai iepazītos ar bibliotekāra profesiju un noskaidrotu, kā tā saistīta ar matemātiku.

Skolotāja Inna Sakoviča

Rudens svētki Mežāres skolā

Rudens svētku ietvaros skolu rotāja krāšņas rudens ziedu kompozīcijas, gaiteņos varēja sastapties ar kabaču minjonu, ar eksotiskiem putniem un zvēriem. Parādē piedalījās arī laiva un mašīna. Paldies bērniem par atsaucību!

Skolotāja Inna Sakoviča

PII ”Kamenītes” un “Cālīši” veido rudens mandalas

Tuvojoties Miķeļdienai PII “Kamenītes” un “Cālīši” 25. septembrī devās āra nodarbībā un kopīgi ar audzinātajām veidoja rudens mandalas no dabas materiāliem un rudens veltēm. Apvienojām mandalu veidošanu Miķeļdienai ar Pūcītes mandalu olimpiādi un piedalījāmies tajā.  

Liels paldies vecākiem un bērniem, par sarūpētajiem dabas materiāliem un rudens veltēm mandalu veidošanai.

PII audzinātajās Aleksandra un Zane


Zosu spēles Rundālē

2. oktobrī Mežāres skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Rundāli. Vispirms gida pavadībā iepazināmies ar Rundāles pils vēsturi, tās īpašniekiem, izstaigājām daudzās pils zāles, pievēršot uzmanību ikkatram arhitektūras elementam. Pēc tam devāmies spēlēt vienu no senākajām un izplatītākajām Eiropas galda spēlēm. “Zosu spēle” allaž uztverta arī simboliski - kā dzīves spirāle ar visām grūtībām, kas jāpārvar, un paradīzi ceļa galā.

                                              Skolotājas Zigrīda un Kristīne

Dzejas diena Tadenavā

14.septembrī Raiņa bērnības mājās “Tadenavā” notika Dzejas diena, kas šogad bija veltīta skaitāmpantiem. Pasākumā piedalījās dzejnieki Inese Zandere un Māris Rungulis, mākslinieks Reinis Pētersons, izdevniecības “Liels un mazs” pārstāve Zane Butule.  Pasākums skolēniem ļoti patika!  Diemžēl laika trūkuma dēļ visās aktivitātēs piedalīties nevarējām.

Skolotāja Inna Sakoviča


Māmiņdiena Mežārē

Ar siltu saulīti, ar putnu balsīm, ar pirmajiem ziediem nāk Māmiņdiena. Mūsu sveicieni un paldies visām māmiņām par visu: par asaru uz vaiga, ko dienas steigā nepamanām, par bēdu, kuru māmiņas prot klusu salocīt, par gaidīšanu ar smaidu, kurš tiek dienām apkārt vīts!

Skolas koncertā uzstājās L.Gruzniņa, kas spēlēja klavieres un vijoli. Mazie bērnudārznieki bija sarūpējuši muzikālu pārsteigumu savām māmiņām. Daiļlasītāji priecēja ar dzejoļiem, skolas ansamblis rūpējās par muzikālo noformējumu. Teātra pulciņš ļāva ielūkoties izrādē ’’Vislabākā māmiņa.”

Skolas direktores vietniece I.Golovceva sveica čaklākos vecākus un skolēnus, kā arī novēlēja jauku un piedzīvojumiem bagātu vasaru, lai atkal tiktos rudenī.

                                                                        Skolotāja Kristīne Rossinska

Mācību ekskursija pie Varakļānu rūķiem  un grāfa Borha

10. maijā Mežāres skolēni devās izzināt Varakļānus. Pirmā pieturvieta - "Rūķu burbuļu darbnīca’’. Katrs skolēns varēja izmēģināt uzpūst vislielāko ziepju burbuli.  Bija iespēja katram ievilkt sevi lielajā burbulī.

Nākamā pieturvieta -  Varakļānu muižas pils. Skolēni iepazinās ar tā laika arhitektūru. Muiža celta no 1783.gada līdz 1789. gadam Svētās Romas  impērijas grāfam  Janam Mihaelam fon der  Borham pēc itāļu arhitehta  Vinčenso Macotti projekta. Tā ir izcils un agrīns klasicisma stila paraugs Latvijas būvmākslā.

Varakļānu muižas parks priecē acis ar skaistajām trīsrindu alejām visapkārt parkam, mazpilsētas centrs aizrauj ar 19. un 20. gadsimta arhitektūras pērlēm un pārsteidzošiem vēstures stāstiem.

Varakļānu muižas pils piedāvāja skolēniem pilsētvidi iepazīt ar dažādām aktivitātēm - skrejriteņiem, loku šaušanu un upes šķēršļu pārvarēšanu.

Skolotājas Kristīne Rossinska un Zigrīda Dreimane

Lieldienu aktivitātes

Lieldienas mūsu skolā mēs svinējām nedēļu.

5.aprīlī visi ģērbās košos, raibos tērpos, piedalījās jautrās spēlēs un muzikālās rotaļās. Skolas teātris parādīja lugu “Lieldienu notikums”.  Lieldienu ticējumus nolasīja 3. klases skolēni. Un, protams, visiem patika skolas ansambļa uzstāšanās.

11.aprīlī skolēniem bija iespēja iepazīt stāstus no Bībeles, dzirdēt kristīgo Lieldienu jeb Jēzus Augšāmcelšanās svētku vēsti. Sākumskolas skolēni atklāja Kristus dzīves noslēguma notikumus caur dažādām uzskatāmām detaļām - ērkšķiem, naglām, akmeni u.c. Mazākie bērni praktiski gatavoja tukšā kapa modeli. Pēc nodarbības katrs saņēma dāvanā bērnu bilžu Bībeli. Vecāko klašu skolēni iesaistījās diskusijā par neredzamo pasauli un likumsakarībām tajā, mācījās par savas vainas atzīšanu un piedošanu. Visi bērni saņēma dāvanā Bībeli. Lai katrs varētu izvēlēties, kam ticēt, ir svarīgi iepazīt dažādus uzskatus. Lai Dievs svētī, ka informācijas pārbagātajā laikā saņemam vispusīgu vēsti par dzīves jēgu un pasaules likumsakarībām!

Skolotājas Inga Zālīte un Inna Sakoviča

Olimpiskā diena

21 aprīlī visas Latvijas skolas piedalījās Olimpiskajā dienā.  Skolā Mežārē vingroja kopā ar Latvijas skolēniem un skolotajiem. Bērni arī sacentās 2x30m skrējienā, tautas bumbā un volejbolā.

Skolotājs V.Golubevs

Putnu dienas Atašienē

.

Mežāres 4.-5.klases skolēni piedalījās Atašienes skolas rīkotajās Putnu dienās. Skolēniem bija jāsagatavo mājasdarbs. Skolēniem bija jāatpazīst dažādas putnu balsis un  sugas. Skolotāja Vita pastāstīja par putniem Atašienes apkārtnē. Izrādās, ka tur ir daudz un dažādu putnu sugu.

Skolēniem pašiem bija jāuztaisa putnu būrītis. Kā tas veicās varam redzēt fotogrāfijās.

Paldies par uzaicinājumu!

                                                                                             Skolotāja Z. Dreimane

Valsts svētki Mežārē

Kā jau pirms lieliem svētkiem, skolēni cītīgi un ar interesi gatavojās Latvijas dzimšanas dienai, runājot par valsti, apdziedot dziesmās, zīmējot. Skolas bibliotekāre I. Sakoviča bija iekārtojusi grāmatu izstādi ”Latvijas vēsture”, kur varēja aplūkot grāmatas, enciklopēdijas, kas stāsta par mūsu zemes vēsturi, pārrunāt valsts tapšanas gaitu, iesaistītās personības. Skolēni veidoja savus zīmējumus, kurus varēja aplūkot ikviens nelielā izstādē.

Pirms svētku koncerta, pulcējoties visiem skolas pagalmā, tika nomainīts skolas nosaukums. 

16. novembra svinīgajā pasākumā, kas veltīts Latvijas dzimšanas dienai, skanēja skaistākie vārdi mūsu zemei.

Vispirms savus sveicienus un laba vēlējumus teica bērnudārza grupiņas “Cālīši” un “Kamenītes”. Klātesošos ar dziesmu “Krauklīt’s sēd ozolā” priecēja 6. klases skolniece L. Gruzniņa.

Skolas direktore I. Ziediņa savā uzrunā akcentēja katra piederību valstij un atbildību par tās izaugsmi.

Skolas teātra pulciņš “Skatuve” aicināja visus izstaigāt  Zemgali, Kurzemi, Vidzemi, Latgali. Par katru novadu bija sagatavots priekšnesums, kas bija papildināts ar audio un video materiālu.

Par muzikālo noformējumu rūpējās skolas ansambļi, kurus vada skolotāja I. Venčele.

“Kamēr Latvija gaismas draudzē

Mīlot sirdi pret Debesīm cels,

Vienu gadu simteni beidzot,

Tā vēl daudzus gadsimtus zels.”

                                                             (K. Apšukrūma)

Skolotāja K. Rossinka

Skolas turnīrs dambretē

Februārī notika skolas turnīrs dambretē divās vecumu grupās.

3.-4. klašu grupā piedalījās 5 skolēni un uzvaru guva  Vendija Krīvare.

5.-8. klašu grupā tika nospēlētas priekšspēles, kurās piedalījās 8 dalībnieki.

Finālturnīrā ar četriem labākajiem uzvarēja 8.klases skolniece Jolanta Lapeškina.

Foto: 3. un 4.klases turnīra dalībnieki

Skolotājs  Vladimirs Golubevs

Barikāžu atceres pasākums Mežārē

Apritot 32 gadiem kopš 1991. gada janvāra barikādēm, visā Latvijā tiek rīkoti atceres pasākumi, mūsu skolā tas notika 19. janvārī. Šogad atceres dienā ir īpašs noskaņojums, jo Krievijas iebrukums Ukrainā no jauna liek izvērtēt brīvības un neatkarības nozīmi. Kā katru gadu, arī šogad Mežāres skolēni atzīmē barikāžu atceres dienai veltītu pasākumu. Mūsu tradīcija ir pagasta parkā iekurināt ugunskuru un  atcerēties notikumus, kuri 1991. gadā notika.

Vēstures skolotāja Z. Dreimane pastāstīja, ka notika atbalsta mītiņš Lietuvai Daugavas krastmalā  1991. gada 13. janvārī, kur pulcējās  simtiem tūkstoši cilvēku. Cilvēku masas vienprātība un solidaritāte ir kaut kas neaizmirstams. Sākās  barikāžu celšana, naktis pie ugunskuriem  Vecrīgā un Zaķusalā, Rīgā sabrauca Latvijas iedzīvotāju no visām Latvijas malām. Liela daļa cilvēku  cēla barikādes ap valdības, kā arī radio un televīzijas ēkām, pie Daugavas tiltiem. Pēc valdības aicinājuma uz Rīgu devās zemnieki ar smago tehniku. Pēc OMON uzbrukumiem barikāžu aizstāvjiem apšaudē 16. janvārī gāja bojā viens cilvēks, bet 20. janvārī , kad OMON mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku, izraisot apšaudi, gāja bojā pieci cilvēki. To skaitā arī viens skolnieks.

Tas bija satraukuma pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savās sirdīs loloja ideju par brīvu Latviju. Iedzīvotāji no Rīgas aizstāvjiem nesa tēju un maizītes, lai atbalstītu barikāžu dalībniekus.

Kopš 1997. gada 20. janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Arī mūsu skolēniem bija līdzi paņemta tēja un maizītes. 

Mīlēsim un cienīsim savu Latviju!
Burvju Ziemassvētki Mežārē

Uz egļu zariem lēni sasnieg sniegs,
Katrs kaut ko cer un kaut ko gaida.
Nāk Ziemassvētki, klusi atnāk prieks,
Sirds paliek gaišāka, un acis smaida.

Mums visiem gan lieliem, gan maziem šķiet, ka Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kad atkal noticam kādai pasakai. Šajos Ziemassvētkos tā bija pasaka “Burvju Ziemassvētki”, kuru rādīja mūsu skolas teātra pulciņš.

Ļoti interesanti bija klausīties Ziemassvētku ticējumus, kurus stāstīja 3. un 4. klases audzēkņi, un uzzināt, kā pareizi svinēt mūsu mīļākos svētkus.

Jautras dejas skatītājiem rādīja 1. un 2. klases skolēni J. Lapeškina, M. Morozovs, K. Antonova, bet dziesmas dziedāja gan skolas ansamblis ar skolotāju I. Venčeli, gan L. Gruzniņa.  Vēl L. Gruzniņa priecēja mūs ar klavierspēli.

Pasākumā skanēja arī dzejoļi par Ziemassvētku laiku, kas liek sadzirdēt nesaklausāmo, saredzēt nemanāmo, sajust neapjaušamo un kas nāk ar sengaidītu mīlestības spēku kā ciemiņš no zvaigžņu tālēm.

Pasākuma noslēgumā skolēni sagaidīja Ziemassvētku vecīti, kurš šogad bija ļoti jautrs un aktīvs. Kopā ar bērniem spēlēja, dziedāja un dejoja modernas dejas. Bērni un skolotāji pie skolas eglītes skaitīja dzejoļus vai apsveikumus, jo viņus gaidīja liels maiss ar dāvanām.

Skolas teātra pulciņa vadītāja Inna Sakoviča